piątek, 16 maja 2014

Dlaczego warto założyć konto oszczędnościowe?

Nasze oszczędności możemy przetrzymywać tradycyjnie, możemy też skorzystać z szerokiej oferty wielu banków i założyć proponowane przez któryś z nich konto oszczędnościowe. Ta opcja będzie dla nas z pewnością korzystniejsza. Poza zapewnieniem bezpieczeństwa, rachunek tego typu ma sporo zalet, zwłaszcza w przypadku tych osób, które posiadają znaczną nadwyżkę finansową - ich oszczędności pozwolą im dodatkowo zarobić.


Zaletą takich kont jest bezpieczeństwo - to po pierwsze. Po drugie, konta oszczędnościowe charakteryzują się swobodą w operowaniu swoimi środkami. W przeciwieństwie do lokaty nie ma tu konieczności przetrzymywania pieniędzy na rachunku przez określoną ilość czasu. Wpłaty i wypłaty zaś mogą być dokonywane w dowolnym momencie, jak w przypadku tradycyjnego rachunku typu ROR.

Kolejną, najbardziej chyba kuszącą zaletą, jest naliczanie odsetek od trzymanych na koncie oszczędności. Mając tą świadomość dobrze skorzystać z czegoś takiego jak ranking kont oszczędnościowych, czyli z internetowej porównywarki, która na bieżąco aktualizuje informacje o oprocentowaniu rachunków w różnych bankach.

Konto oszczędnościowe jest darmowe, co oznacza, że za prowadzenie rachunku klient nie ponosi żadnych finansowych obciążeń. To, na co należy jednak zwrócić uwagę to to, że mimo powszechnej, darmowej opcji prowadzenia konta, najczęściej należy płacić za przelewy, o ile dokonujemy ich częściej niż raz miesiącu. Niektóre banki oferują darmowe operacje finansowe także z konta oszczędnościowego, wiąże się do jednak najczęściej z niższym oprocentowaniem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz