czwartek, 25 września 2014

Czym są i jak działają parabanki?

Para banki są coraz bardziej popularne w Polsce i przywędrowały do nas z zachodu. W większości innych krajów funkcjonują one od nawet kilkunastu lat, a obecnie również na naszym rynku. Para banki nie mają nic wspólnego z bankami poza udzielaniem pożyczek, przy czym należy zauważyć, że para banki nie mają prawa udzielać kredytów. To podstawowa różnica, która wpływa na funkcjonowanie takich firm.


Firmy zajmujące się udzielanie pożyczek pobierają za to prowizje, która jest zazwyczaj wyższa niż koszt oprocentowania w banku. Jednak w zamian za to takie firmy nie sprawdzają klientów w Biurze Informacji Kredytowej. Dlatego jest to opcja dla osób, które w przeszłości nie spłacały swoich zobowiązań finansowych na czas i figurują jako nierzetelni klienci banków.

Pożyczki przez Internet

Obecnie większość firm tego typu udziela pożyczek online. Warto tutaj zaznaczyć, że kwoty takich pożyczek nie przekraczają kilku tysięcy złotych, a czas trwania umowy wynosi d 15 do 60 dni. Kolejną kwestią jest sposób spłaty takiego zobowiązania. Nie ma tutaj mowy o systemie ratalnym jak w przypadku kredytów bankowych. Całość zadłużenia wraz z należną prowizją musi zostać zwrócona w jednej kwocie na koniec trwania umowy.

Ekspresowa decyzja i wypłacenie środków

Dużą zaletą takich chwilówek jest ich szybkość udzielania. W tej chwili praktycznie wszystkie takie firmy pożyczkowe działają online. Wystarczy złożyć wniosek, w którym trzeba podać swoje dane, kwotę i czas trwania umowy. Decyzja zostaje podjęta w ciągu kilku minut. Potem pozostaje potwierdzenie danych osobowych oraz konta bankowego. Całość zajmuje do kilku godzin. Niektóre para banki podają na swoich stronach, że wypłacenie pieniędzy następuje w 15 minut. Oczywiście dotyczy to wybranych operacji i jest uzależnione tym, w jakim banku mamy nasz rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy. Dodatkowo część tych firm oferuje współpracę również w weekendy, o czym w żadnym banku nie mamy, co marzyć.

Firmy udzielające pożyczek przez Internet wpisały się już na dobre w nasze czasy i są alternatywą dla kredytów bankowych. Najczęściej jednak korzystają z nich osoby, które mają złą historię w bik i nie mają, co liczyć na umowę kredytową z bankiem. Również klienci nieposiadający stałego źródła dochodu mające kłopoty z otrzymaniem kredytu w banku udają się po szybkie pożyczki - ranking 2014. Jest to dobry produkt finansowy pod warunkiem, że umiejętnie z niego będziemy korzystać.

3 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety, ale jest wiele naiwnych ludzi którzy wierzą w para banki i cudowne łatwe pieniądze które mogą od nich uzyskać. Lepiej zdecydowanie jest założyć np. swój sklep internetowy, po czym wdrożyć płatności https://www.cashbill.pl i zarabiać normalne pieniądze, aniżeli zapożyczać się w para bankach. Każdy start biznesu nie jest łatwy, ale od czegoś trzeba zacząć.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zamiast parabanki to może lepiej pożyczyć pieniądze od rodziny? Oczywiście o ile mamy od kogo, jest to o wiele lepsze wyjście które zapewni nam swobode w oddawaniu długu.

    OdpowiedzUsuń