poniedziałek, 8 września 2014

Kredyt hipoteczny – jakie dokumenty są potrzebne?

Prawie każdy z nas w swoim życiu musi stanąć przed koniecznością zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego. Trudno sobie wyobrazić, aby w momencie wkraczania w dorosłość mieć w posiadaniu wystarczające oszczędności na zakup mieszkania. Kredyt mieszkaniowy jest w więc w zdecydowanej większości przypadków nieodzownym elementem w życiu każdego człowieka. Warto zapoznać się z procesem przyznawania tak poważnego zobowiązania, aby uniknąć niepotrzebnego stresu w placówce banku.


Jakie warunki musimy spełnić, aby móc starać się o kredyt hipoteczny? Musimy mieszkać w Polsce lub posiadać kartę stałego pobytu, ponadto, musimy posiadać zdolność do czynności prawnych, a w przypadku mężczyzn, uregulowany stosunek do służby wojskowej. To oczywiście dopiero początek, jeśli mowa o wszystkich formalnościach w tym przypadku. Musimy ze sobą zabrać dwa rodzaje dokumentu tożsamości ze zdjęciem (np. dowód osobisty oraz prawo jazdy). Ponadto, powinniśmy mieć ze sobą zaświadczenie o wysokości dochodów netto z ostatnich trzech miesięcy lub niezbędne zaświadczenia z ZUS’u mówiące o niezaleganiu ze wszystkimi należnościami w przypadku, gdy prowadzimy własną działalność. Ponadto, powinniśmy zabrać ze sobą przedwstępną umowę z właścicielem nieruchomości, którą mamy zamiar kupić.

Wszystkie te dokumenty są absolutnie konieczne, jeśli liczymy na zaciągnięcie kredytu na własne lokum. Jest to poważna decyzja, dlatego powinniśmy przeanalizować wszystkie oferty, a najłatwiej jest to zrobić zaglądając w ranking kredytów hipotecznych wrzesień 2014 dostępny w internecie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz