czwartek, 25 września 2014

Lokata - czyli coś dla bezpiecznej przyszłości

Kiedy zdamy sobie wreszcie sprawę z faktu, iż beztroskie życie dobiegło kresu i musimy skrupulatnie zaplanować naszą przyszłość, zwykle dochodzimy do wniosku, że nasze dalsze życie powinno być przede wszystkim bezpieczne. Jednakże, w jaki sposób to osiągnąć, podczas gdy los nierzadko płata nam rozmaite figle? Nie mamy przecież wpływu na przypadkowe wypadki, czy niezaplanowane okoliczności. Jest jednak jedna kwestia, nad którą możemy zapanować – to nasze oszczędności, które w chwili niespodziewanych zdarzeń, są nieocenione.


Lokata bankowa najlepszą formą oszczędzania

Aby móc skutecznie oszczędzać i w razie tak zwanej „czarnej godziny” sięgnąć po oszczędności, musimy mieć pewność, że wytrwamy w całym procesie oszczędzania. Z tego właśnie względu świnki skarbonki zupełnie się nie sprawdzają. Grosik do nich wrzucony jest zbyt łatwo dostępny, a w konsekwencji… sięgamy po niego przy byle okazji, gdyż akurat skusiła nas sklepowa promocja.

Z tych właśnie względów lokaty są taką formą oszczędzania, która daje nam dużo większą szansę na to, że skutecznie odłożymy pieniądze i będziemy mogli się z nich cieszyć dokładnie wtedy, gdy całą sprawę dobrze przemyślimy i zaplanujemy. Nic nie jest bowiem gorsze w podejmowaniu decyzji płatniczych, jak spontaniczność i brak rygorystycznego przestrzegania się własnego – bądź co bądź- planu finansowego. Tutaj znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Dlaczego w oszczędzaniu jest najlepsza lokata? Dzieje się tak z uwagi nasamą formę i metodę oszczędzania na lokacie. Podczas zakładania lokaty podpisujemy stosowną umowę, której punkty określają poszczególne warunki danej transakcji. Wśród nich znajduje się kwestia czasu, na jaki decydujemy się zdeponować nasze pieniądze, na przykład na okres jednego roku. Jeśli nie dotrzymamy terminu – tracimy procenty, a zatem na lokacie nie zarobimy. Dlatego też po stokroć zastanowimy się, czy zerwać lokatę, a rozsądek i chwila zastanowienia często chronią nas przed pochopnymi decyzjami.

1 komentarz:

  1. Zdecydowanie, warto inwestować również na lokatach, pomimo iż płynące z nich zyski wydają się czasem śmiesznie niskie. Ja staram się także możliwie oszczędzać prowadząc swoją firmę, oczywiście nie kosztem jakości, a oszczędności wrzucam właśnie na lokaty.
    Oszczędzać pomaga mi ifirma wrocław, która oferuje szereg często darmowych udogodnień dla firm. Koniecznie zobaczcie!

    OdpowiedzUsuń