czwartek, 12 czerwca 2014

Jak uzyskać informacje o kredycie gotówkowym?

Jeżeli wrodzona ostrożność każe nam dodatkowo zweryfikować informacje, jakie uzyskaliśmy o kredycie gotówkowym w banku, bezkonkurencyjny jest w tym rzecz jasna - Internet.

Internet, jako źródło informacji o kredycie gotówkowym


Wszystkie szanujące się banki mają rozbudowane strony internetowe, które są stale aktualizowane i wzbogacane o najnowsze oferty i promocje. Często udostępniają swoim klientom kalkulatory gotówkowe, pozwalające na samodzielną weryfikację swojej zdolności kredytowej.

Nie podlega wątpliwości, iż każdy z banków reklamuje swój kredyt, jako najtańszy kredyt gotówkowy. Jednakże, aby zweryfikować te informacje w sieci, możemy bez najmniejszego trudu odszukać ranking kredytów gotówkowych. Dzięki nim, w bardzo krótkim czasie, dokonujemy porównania nawet kilkudziesięciu ofert banków. Nie trzeba przy tym wychodzić z domu, oszczędzamy czas i energię. Rankingi kredytów gotówkowych pozwalają wybrać te oferty, które nas w największym stopniu interesują i zdecydować, do których banków chcemy udać się na konsultacje.

Nie można jednak zapominać o portalach społecznościowych oraz forach internetowych, które chociaż nie stanowią rzetelnych źródeł informacji, to jednak pozwalają nam poznać opinie klientów banków, a przynajmniej osób, które się za nich podają. Nikt przecież lepiej od faktycznych klientów banków, nie podzieli się z nami informacjami na temat tego, w jaki sposób zostali potraktowani. Opinii, którymi dzielą się z nami w sieci nie można jednak brać za pewnik, gdyż może zdarzyć się taka okoliczność, iż rzekomi klienci, to w rzeczywistości opłacani pracownicy agencji marketingowych.

Doradca finansowy


Zaczerpnięcie informacji za pośrednictwem Internetu o banku i kredycie gotówkowym, jaki proponuje, może nam pomóc w zdobyciu wieloźródłowej wiedzy. Samodzielnie, za pomocą wyszukiwarki internetowej, jesteśmy w stanie zapoznać się z terminami bankowymi, które są często nie jasne dla laików tematu.

Jednakże, nawet najbardziej wiarygodne informacje o kredycie gotówkowym, jakie uzyskaliśmy za pośrednictwem sieci, nie zastąpią osobistego spotkania z doradcą finansowym.

Rzetelny doradca finansowy powinien udzielić nam wszystkich informacji o kredycie gotówkowym, z uwzględnieniem aktualnych promocji. Jego rola polega jedynie na doradzaniu, gdyż decyzja zawsze należy do klienta. Trzeba jednak pamiętać, iż doradcy finansowi współpracują z określonymi bankami i to ich oferty przedstawiają w sposób pozytywny. Z uwagi na to, warto wysłuchać wszystkich udzielanych nam porad, ale równocześnie zachować chłodny umysł i zweryfikować je w innych źródłach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz