czwartek, 12 lutego 2015

Jak najlepiej sfinansować działania firmy, czyli kilka słów o kredytach dla firmMarzenia o własnej firmie, przeniesieniu się z etatu na własną działalność gospodarczą często spełzają na niczym, a głównym powodem jest brak środków finansowych wystarczających na podjęcie wymarzonego działania.Niestety większość biznesów wymaga całkiem sporych nakładów finansowych i wcale nie ma tu mowy o restauracji na którą trzeba posiadać przynajmniej kilkaset tysięcy złotych, ale nawet zwykły sklep odzieżowy wymaga nakładu około 50 000 zł. Trzeba uwzględnić niemal wszystko – wynajem lokalu, wyposażenie sklepu, zakup ubrań to wszystko kosztuje więcej niż się nam może wydawać. Do tego wszystkiego trzeba przecież zostawić jakiś zapas nie tylko na reklamę, ale także na dodatkowy towar, opłaty za ZUS czy czynsz za lokal. Tego wszystkiego jest naprawdę sporo, a przecież biznes nie od razu przyniesie nam spore zarobki. Nawet małe firmy potrzebują sporych nakładów finansowych. Ktoś kiedyś zauważył, że najmniejsze nakłady dotyczą firm usługowych, ale te przecież też nierzadko zmuszają swoich właścicieli do zakupu bardzo drogie sprzętu. Faktycznie, w dalszym etapie swojego „życia” generują malutkie koszty, ale sam początek wymaga zakupu przykładowo maszyny za 100 tysięcy złotych ! Jak zatem rozpocząć taki biznes ? Mało kto z nas ma takie fundusze, to też kredyty dla firm są często udzielane w takich przypadkach. Ci, którzy zdecydowali się podjąć decyzję o rozpoczęciu działalności, są przekonani, że ich pomysł wypali, a oni sami zarobią na tym krocie, często decydują się na finansowanie przedsiębiorstw z zewnętrznego źródła, jakim jest pożyczka bankowa. Czy jest to słuszne rozwiązanie ? Co jeśli coś pójdzie nie tak ?
Gdybać można zawsze, jednak ten kto nie spróbuje, nigdy nie napije się szampana – zdają się myśleć wszyscy ci, którzy biznes rozpoczynali od kredytu dla firm. Wiadomo, że gdy biznes nie wypali, to wszyscy jak jeden mąż będą negowali pomysł o pożyczce, jednak wiele firm, które dzisiaj osiągają nawet globalny sukces zaczynało właśnie z takiego samego pułapu. Być może to pomysł determinuje sukces firm, a nie czy jest ona finansowana z aportu wniesionego przez założyciela czy też z pożyczki zaciągniętej w banku. Warto się zapoznać - oferty-kredytow.com/ranking-kredytow-dla-firm/

Kredyt dla firm posiada całkiem inne cechy niż kredyt gotówkowy, dla przysłowiowego Kowalskiego – jest zupełnie inaczej oprocentowany, zabezpieczony i spłacany, dlatego najpierw należy zapoznać się z ofertą banku, a nie od razu porównywać do tych kredytów, które zaciągaliśmy jako osoby prywatne.

1 komentarz:

  1. W moim przypadku obawiałem się, że rejestracja firmy będzie niosła za sobą konieczność wzięcia kredytu na zakup oprogramowania - sprzęt był już wliczony w budżet. Na szczęście jego kwota okazała się niewielka - oszczędziliśmy na przykład wdrażając darmowy moduł CRM. Istnieje wiele sposobów na ograniczenie wydatków w firmie. Wystarczy poświęcić trochę czasu i przeanalizować dotychczasowe, a także spodziewane wydatki.

    OdpowiedzUsuń