wtorek, 28 kwietnia 2015

Zestawienie rankingowe kredytów konsolidacyjnych



Decydując się na zaciągnięcie jakiegokolwiek kredytu warto najpierw dokładnie i szczegółowo sprawdzić dostępne na rynku oferty. Nierzadko propozycja banku, w którym mamy oszczędności, konto rozliczeniowe czy inne produkty finansowe nie musi być najlepsza i najkorzystniejsza. Lepiej się rozejrzeć, a pomocne będą w tym wszelkiego rodzaju zestawienia.


 
Na co zwracać uwagę w rankingach

Sięgając po takie analizy kierujmy się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Warto swoją decyzję oprzeć o ranking kredytów konsolidacyjnych stworzony przez specjalistów w zakresie finansów, a nie przez zręcznych marketingowców. Gdzie znajdziemy takie zestawienia? Najczęściej w specjalistycznej prasie lub na stronach internetowych poświęconych bankowości, finansom, oszczędzaniu i domowym budżetom.
Analizując treść rankingów sprawdzajmy przede wszystkim cechy, na podstawie których zostały one stworzone. Obecnie analiza kredytów na podstawie wyłącznie oprocentowania, terminu kredytowania i wysokości rat jest już przeżytkiem. Porządnie przygotowane zestawienie powinno też zawierać takie informacje jak wysokość opłat administracyjnych, koszta dodatkowe, możliwość negocjacji umowy oraz informacje o tym, jakie dokumenty są potrzebne do zawarcia umowy kredytowej, szczegóły znajdziesz na konsolidacja-kredytow.eu

Ranking rankingowi nierówny

Często dochodzi do sytuacji, gdy sprawdzając dwa lub więcej rankingów widzimy między nimi spore rozbieżności. Powodem jest najczęściej marketingowa manipulacja – mamy wtedy do czynienia z zestawieniami tworzonymi na zamówienie, których celem jest wypromowanie konkretnej oferty. Kredyty konsolidacyjne przedstawiane w takich rankingach są z reguły zestawianie z ofertami skrajnie przeciwstawnymi, podczas gdy profesjonalny ranking porównuje zawsze oferty do siebie maksymalnie zbliżone.

Czy wierzyć reklamowym rankingom?

Oglądając niektóre reklamy, w których poszczególny kredyt konsolidacyjny przedstawiany jest jako idealny dla każdego, uniwersalny i odpowiadający każdej sytuacji finansowej, nie można dać się zwieść. O ile reklamowy ranking może faktycznie być oparty na prawdzie i pokazywać rzeczywistość, o tyle możemy mieć pewność, że został odpowiednio zmanipulowany. W jaki sposób? Osoba tworząca zestawienie robi je na podstawie tych elementów, w których dana oferta jest najlepsza, pomijając te, w których przegrywa z konkurencją.
Jeśli więc przykładowo kredyt doskonale wypada na tle oprocentowania, ale słabo w kontekście terminu kredytowania (bo jest krótszy niż w konkurencyjnych ofertach), ranking tworzy się na podstawie tego pierwszego elementu, o drugim zaledwie tylko wspominając albo w ogóle go ignorując.

4 komentarze:

  1. Dzięki konsolidacji można rzeczywiście dużo prościej spłacić kredyty i pożyczki jakie się ma. Można też konsolidować chwilówki. Na http://gotowkowice.pl/ widzę, że też poruszają temat takich kredytów.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  4. Ja czytałam ostatnio, że konsolidacja kredytów to bardzo dobre rozwiązanie na pozbycie się długu i na pewno warto z niego skorzystać niż męczyć się ze spłatą wszystkich rat

    OdpowiedzUsuń