czwartek, 24 marca 2016

Długoterminowa lokata w Santander Bank.

W dzisiejszych czasach większość osób decyduje się tylko na krótkoterminowe lokaty, ponieważ w razie wzrostu oprocentowania, możemy bez żadnych strat skorzystać z lepszej oferty. Najpopularniejsze są więc lokaty trwające około 3 miesięcy.

Wszystkie banki oferują możliwość ulokowania pieniędzy krótkoterminowego, a także długoterminowego, więc nikt niczego klientom banków nie narzuca. Tak naprawdę wszystko zależy od nich samych. Z ciekawą ofertą wyszedł do swoich klientów Santander Bank, oferując produkt długoterminowy, gdzie okres umowy ustalony jest aż na 24 miesiące. Warto się tej ofercie bliżej przyjrzeć.


Direct+ w Santander Bank


Jak już zdążyliśmy się pewnie domyśleć, lokata oferowana przez Santander Bank nazywa się Direct+. Mamy możliwość założenia jej na 24 miesiące, dzięki czemu otrzymamy atrakcyjne oprocentowanie w wysokości 2, 7% w skali roku. Wiele lokat krótkoterminowych jest oprocentowanych w okolicach 3%, więc 2, 7% to całkiem dobry wynik, a mamy pewność, że wysokość oprocentowania utrzyma się przez dwa lata na takim samym, stosunkowo dobrym i atrakcyjnym poziomie. Santander Bank nie wymaga także zbyt wiele od swoich klientów. Każdy bez wyjątku może założyć lokatę w tym banku. Jedynym warunkiem jest kwota minimalna, jaką na niej umieścimy. Musi być to, co najmniej 5000 złotych. Jeśli mamy taką kwotę to możemy złożyć dyspozycję uruchomienia lokaty. Zresztą, jeśli nie mamy nawet 5000 złotych, to bez sensu długoterminowo lokować pieniądze w jakimkolwiek banku. Ważne jest również to, że Santander Bank nie ustalił limitu maksymalnej kwoty, jaką możemy umieścić w oferowanym przez bank produkcie. Dzięki temu, Santander Bank ma lepszą ofertę niż konkurencyjne banki. Cieszyć się z tego będą głównie osoby, które posiadają naprawdę znaczne kwoty pieniędzy. W innych bankach maksymalny limit to zazwyczaj 10 000 złotych, tutaj można naprawdę dobrze zarobić, jeśli posiadamy duże pieniądze.

Czy warto skorzystać z tej lokaty długoterminowej?


Jeśli mamy naprawdę bardzo dużą sumę pieniędzy, to jak najbardziej warto skorzystać z oferty Santander Bank. Nikt nam na dzień dzisiejszy nie jest w stanie zaoferować więcej, jeśli chodzi o produkty długoterminowe. Tutaj mamy, chociaż pewność, że przez 24 miesiące, nasze oprocentowanie nie zmaleje. W przypadku lokaty krótkoterminowej, może się okazać, że po kilku miesiącach oprocentowanie wynosi przykładowo tylko 1%.

Sprawdź najnowszy ranking lokat na oszczednoscionline.pl/ranking-lokat-kwiecien-2016.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz