czwartek, 24 marca 2016

Rankingi kredytów hipotecznych

Niemal każdy z nas chciałby posiadać własne mieszkanie lub dom. W celu jego zakupu niestety większość musi skorzystać z dobrodziejstw kredytu hipotecznego. Szukając odpowiedniej dla nas oferty w Internecie natrafimy na rankingi kredytów mieszkaniowych. Ale czy wiemy jakie kryteria brane są pod uwagę przy ustalaniu takich rankingów i na ile są one wiarygodne?

Kryteria


Wybór kryteriów według których oceniane będą konkretne oferty kredytowe, zależy od autora rankingu. Każdorazowo wybierają oni kryteria, które ich zdaniem są najważniejsze i na ich podstawie tworzą ranking. Do najpopularniejszych kryteriów należą wysokość miesięcznej raty kredytu, oprocentowanie kredytu, RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) i całkowity koszt kredytu.

Przykładowe rankingi


Poniżej przedstawiam trzy przykładowe rankingi zamieszczone na popularnych serwisach. Rankingi zostały stworzone dla kredytów mieszkaniowych w wysokości 300000 zł na zakup nowego mieszkania, na 30 lat, przy ratach stałych i opisują stan na luty 2016r.

W pierwszym rankingu wygrywa bank PKO BP z oprocentowaniem 3, 53% i miesięczną ratą w wysokości 1232, 68 zł. Drugie miejsce zajmuje bank Citi Handlowy z oprocentowaniem na poziomie 2, 79% i ratą 1280, 33 zł. Na trzecim miejscu w tym rankingu znalazł się Dom Kredytowy Notus z ratą w kwocie 1397, 87 zł i oprocentowaniem w wysokości 3, 80%.

Według drugiego z rankingów najlepszą ofertę zaproponował mBank z ratą w wysokości 1232, 68 zł przy oprocentowaniu 2, 95%. Na drugim miejscu w tym zestawieniu znalazł się Millenium Bank z oprocentowaniem na poziomie 3, 08% i ratą w kwocie 1247, 08 zł. Na trzecim miejscu uplasował się PKO BP, ale tym razem oprocentowanie zostało obliczone na 3, 08% a rata kredytu na 1248, 69 zł.

W ostatnim rankingu na pierwszym miejscu ponownie mamy PKO BP lecz z ratą w wysokości 1394, 46 zł i oprocentowaniem 4, 08%. Drugie miejsce to Bank Ochrony Środowiska z oprocentowaniem 4, 48% i ratą 1453, 08 zł. Na trzecim miejscu znalazł się Bank Pocztowy z oprocentowaniem 3, 50% i ratą 1488, 14 zł.

Jak widać, do rankingów należy podchodzić ostrożnie ponieważ można spotkać się z całkiem innymi wysokościami raty czy oprocentowania dla tego samego kredytu w tym samym okresie. Dlatego w wyborze odpowiedniego kredytu pomoże Ci ranking kredytów hipotecznych na stronie konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/08/ranking-kredytow-hipotecznych.html.

1 komentarz:

  1. Czy obecnie coś się zmieniło i są jakieś ciekawsze oferty? Interesuje mnie z nieruchomości rynek pierwotny i konieczny będzie kredyt, jako że na wynajmie długoterminowo traci się masę pieniędzy. Interesowałem się ofertą PKO. Czy mamy jakieś lepsze opcje teraz?

    OdpowiedzUsuń