środa, 14 stycznia 2015

Konto oszczędnościowe kontra lokata bankowaLokaty bankowe i konta oszczędnościowe cieszą się największą popularnością wśród produktów oszczędnościowych oferowanych przez banki i inne instytucje finansowe. Dzieje się tak dlatego, że są ona najbezpieczniejszym sposobem na pomnożenie swoich oszczędności. Jednak wiele osób ma wątpliwości, na który z tych produktów się zdecydować.


Lokata bankowa


Polega ona na zdeponowaniu pieniędzy w banku na określony czas. Wielkość zysku zależy głównie od wysokości oprocentowania lokaty, sposobu i częstotliwości kapitalizacji odsetek przez bank oraz od wielkości sumy pieniędzy, którą lokujemy. Wadą lokaty jest fakt, że po zdeponowaniu na niej oszczędności, nie można ich wcześniej wypłacić, bowiem zerwanie umowy często wiąże się z konsekwencjami ze strony banku, na przykład takimi jak utrata odsetek wypracowanych do tej pory.

Konto oszczędnościowe


Konto oszczędnościowe działa w podobny sposób do lokaty bankowej. Zdeponowane na nim środki pieniężne są bezpieczne i nie obciążone żadnym ryzykiem. Jego minusem jest niższe oprocentowanie pieniędzy niż na lokacie bankowej, w efekcie czego zysk jest niższy. Jednak na jego korzyść zdecydowanie przemawia fakt, że zdeponowane na nim środki można wypłacić w każdej chwili i nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami. Więcej informacji na temat najlepszych kont oszczędnościowych znajdziesz tutaj - konta oszczędnościowe ranking 2015

Co wybrać?


Wybór jednego z tych dwóch produktów bankowych powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami i preferencjami klienta. Dla osób, które są pewne, że dana suma pieniędzy nie będzie im w określonym czasie potrzebna zdecydowanie korzystniejsza jest lokata. Natomiast osoby, które bardziej od większego zysku cenią sobie swobodny dostęp do gotówki powinny wybrać konto oszczędnościowe. Po zdecydowaniu się na konkretny produkt dobrze jest się zapoznać z ofertami co najmniej kilku banków i porównać je ze sobą, aby znaleźć ofertę jak najbardziej korzystną względem swoich potrzeb. Wybór z pewnością ułatwi ranking kont oszczędnościowych oraz ranking lokat bankowych, które są dostępne w Internecie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz