środa, 14 stycznia 2015

Kredyty gotówkowe w praktyceIstota kredytów gotówkowych


Kredyt gotówkowy polega na użyczaniu przez bank kredytobiorcy określonej kwoty pieniędzy  na ustalony okres. Kredytobiorca spłaca zadłużenie w ratach wraz z odsetkami , które są wynagrodzeniem dla banku za udzielenie kredytu. Kredyty gotówkowe mogą być udzielna na dowolny cel i nie ma konieczności jego deklarowania przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego, ani tez późniejszego rozliczania się z bakiem  ze sposobu spożytkowania środków pochodzących z kredytu.  Zwykle kredyty gotówkowe nie wymagają żadnego zabezpieczania, jednak można spotkać się z przypadkiem obiegającym od tej reguły. Zabezpieczanie kredytu gotówkowego ma pozytywny aspekt w postaci możliwości obniżenia jego kosztów. Dzieje się tak ponieważ zabezpieczanie kredytu gotówkowego powoduje redukcje ryzyka ponoszonego prze z bank i co za tym idzie obniżenie wymaganego wynagrodzenia.

Zasady przyznawania kredytów gotówkowych


Banki przyznają kredyty gotówkowe w oparciu o analizę zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy. W procesie tym sprawdza się jak wysokie są zarobki oraz comiesięczne zobowiązania ubiegającego się o kredyt. Jeżeli bank  uzna,  że potencjalny kredytobiorca będzie wstanie regulować zobowiązania wynikające z nowo zaciąganego kredytu, to będzie skłonny wydać pozytywną decyzję kredytową i tym samym udzielić kredytu gotówkowego. Sprawę komplikować mogą niekorzystne wpisy w rejestrze dłużników. Jeżeli osoba ubiegająca się o kredyt miała w przeszłości problem z regulacją swoich zobowiązań, to tym samym staje się mniej wiarygodny. W takim przypadku pomimo korzystnej relacji zarobków do wydatków bank może odmówić udzielenia kredytu.

Wybór kredytu gotówkowego


Wybierając kredyt gotówkowy należy dokładanie przeanalizować dostępne na rynku oferty. Polecamy zapoznać się z artykułem - porównanie kredytów gotówkowych 2015 Obecnie niemal każdy bank posiada wśród swoich produktów kredyt gotówkowy, więc liczba ofert na rynku jest pokaźna. Różnią się on wieloma aspektami. Przed wszystkim chodzi tu o koszt, ponieważ wybrać zawsze należy najtańszy kredyt gotówkowy. Pod uwagę bierze się tu zarówno oprocentowanie kredytu  gotówkowego jak wszelkie dodatkowe opłaty pobierane przez banki przy udzieleniu kredytu. Znaczenie ma tu zarówno prowizja, opłata z rozpatrzenie wniosku jak i ewentualne obowiązkowe ubezpieczenie kredytu. W wyborze najlepszego kredytu gotówkowego warto korzystać z rankingu kredytów gotówkowych. Jest to zestawienie obejmujące najlepsze oferty kredytów gotówkowych. Dzięki nim nie trzeba poszukiwać n własną rękę najlepszych ofert, lec można skorzystać z gotowego zestawienia i zaoszczędzić znaczna czasie. Rankingi kredytów gotówkowych dostępne są w Internecie. Znaleźć je można z wykorzystaniem wyszukiwarki, a korzystanie z nich jest zazwyczaj bezpłatne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz