środa, 28 stycznia 2015

Którą lokatę bankową najlepiej wybrać?

Codziennie zasypywani jesteśmy kolejnymi ofertami lokat bankowych jakie możemy założyć. Nie tylko w przerwie ulubionego filmu czy także gazecie możemy znaleźć reklamy bankowe, ale trafiają do nas ulotki wręczane na ulicy czy nawet specjalne formularze reklamowe przysyłane tradycyjną pocztą.


Najprościej mówiąc banki wręcz biją się o nas jako o klientów, bo przecież z tego czerpią zyski. O ile większość z nas przechodzi obok takich reklam obojętnie, to równie liczba grupa osób jest zainteresowana podjęciem współpracy z bankiem. O tym, że spora grupa osób odwiedza te instytucje finansowe celem podjęcia pożyczki wiemy wszyscy, jednak część osób chce powierzyć swoje pieniądze składając depozyt na lokatę bankową tak by na tym nieco zarobić.

Jak jednak wybrać najlepszą lokatę bankową?

Przede wszystkim chcąc porównać lokaty bankowe szybko dostrzeżemy, że różnią się one od siebie wieloma czynnikami takimi jak oprocentowanie lokat, długość jej trwania czy minimalny kapitał. Skupmy się jednak na tym by zebrać w osobnych kategoriach oferty lokat o tym samym okresie trwania – to pozwoli wybrać pewien wspólny mianownik (będzie nim okres trwania lokaty bankowej) – następnie należy przeanalizować pozostałe elementy umowy o lokatę jak oprocentowanie czy minimalny depozyt.

Gdy będziemy mieli wspólny mianownik łączący różne oferty, łatwiej będzie nam podjąć decyzję o tym, którą lokatę wybrać. Wiadomym jest, że każdy z nas chciałby wybrać taką ofertę, która będzie najbardziej korzystna przede wszystkim ekonomicznie. Porównując jednak liczne oferty, które niewiele różnią się od siebie ciężko jest nam osobiście podjąć decyzję. Możemy w takim przypadku nie tylko przejrzeć ranking lokat bankowych 2015, ale także skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który zupełnie za darmo będzie w stanie pomóc nam podjąć najbardziej słuszną decyzję. Dlaczego doradcy finansowi pomagają nam zupełnie za darmo ? Ponieważ czerpią oni korzyści majątkowe z prowizji od założonej przez nas lokaty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz