czwartek, 14 maja 2015

Dobre konto firmowe to podstawaPodejmując decyzję o założeniu własnej działalności gospodarczej, musimy być świadomi tego, że będzie to nie tylko świetna przygoda i szansa na sukces finansowy, ale też przede wszystkim ciężka praca, a także cała masa formalności, biegania po urzędach i rozwiązywania problemów, które na pozór wydają się nie do przeskoczenia. Wśród koniecznych do załatwienia spraw jest też obowiązek założenia konta dla firmy. Od tego nawet proponujemy zacząć, gdyż już na początku działalności może być konieczne wykonywanie licznych operacji finansowych. Na szczęście banki zdają sobie sprawę z problemów, na jakie napotykają młodzi przedsiębiorcy i starają się wychodzić naprzeciw ich potrzebom. 

Zapytajmy profesjonalisty


 W jaki sposób odnaleźć to najlepsze konto firmowe? Zadanie to wcale nie jest takie proste. W dzisiejszym natłoku informacji i propozycji czasem ciężko odróżnić to, co naprawdę wartościowe od tego, co ma tylko ładne opakowanie. Warto zaczerpnąć opinii specjalistów. Spokojnie – to wcale nie musi być drogie. Nie musi nawet wymagać wychodzenia z domu. Możemy skorzystać z dostępnych powszechnie w Internecie zestawień takich jak rankingi kont bankowych np ten - http://konta-oszczednosciowe.blogspot.com/p/ranking-kont-firmowych.html Generalnie warto podczytywać strony i blogi o tematyce finansowej, by być na bieżąco z nowościami i zmianami. Gdy mamy już konto firmowe, ale natrafimy na atrakcyjniejszą ofertę, nie wahajmy się zmienić naszego usługodawcy. W końcu gra toczy się o dobro nasze i naszej firmy, prawda?Dla każdego coś dobrego


Ale – najważniejsze – jakie ma być to nasze najlepsze konto firmowe? Jakie powinno mieć cechy? Właściwie na to pytanie każdy przedsiębiorca powinien odpowiedzieć sobie sam. Dla jednych liczą się koszty. Są one ważne zwłaszcza gdy dopiero rozpoczynamy działalność gospodarczą i liczymy się z każdym groszem. Z kolei fan nowinek technicznych nie będzie zadowolony z konta, jeśli nie da mu ono możliwości załatwienia niemalże wszystkiego za pomocą telefonu. Za skandal uzna konieczność odbycia chociażby jednej wycieczki do placówki banku. Najlepszą radą jest więc, by kierować się przede wszystkim swoimi potrzebami.

1 komentarz:

  1. Ciekawe są obecnie dodatkowe usługi oferowane przez banki. Na przykład widziałem w ofercie księgowość jako usługę dodatkową. Co prawda jeśli chodzi o biuro rachunkowe Wrocław miał dla mnie lepszą ofertę w jednym biurze, ale zawsze warto porównać takie usługi.

    OdpowiedzUsuń