czwartek, 21 maja 2015

Nowy rodzaj kredytów - szybkie pożyczki doskonałą alternatywąW dzisiejszych czasach bardzo popularną rodzajem kredytów gotówkowych stały się szybkie pożyczki. Tego rodzaju wsparcia finansowe udzielane są przez firmy, nie będące bankami. Tego rodzaju kredyty uzyskały miano „chwilówek”, na co ogromny wpływ mają dwie podstawowe ich cechy. Przede wszystkim są to pożyczki udzielane w mgnieniu oka.
Biurokracja zmniejszona jest do minimum, dzięki czemu klienci w szybki i przyjemny sposób mogą otrzymać pieniądze. Ponadto tego rodzaju świadczenie pieniężne udzielane jest na bardzo krótki okres czasu. Zazwyczaj jest to kilka dnia, ale może równie dobrze dotyczyć miesiąca. W mediach bardzo można zaobserowować reklamy firm pożyczkowych, proponujących swoim klientom pieniądze od ręki, bez żadnych wymagań. Otóż nie ma w tym żadnych fałszywych obietnic. Przy udzielaniu pożyczki gotówkowej pożyczkodawcy nie sprawdzają ani zdolności kredytowej klienta, ani jego historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej. Ten fakt sprawia, iż szybkie pożyczki stały się jedynym rozwiązaniem dla osób mających w przeszłości problemy ze spłacaniem kredytów w określonym czasie - o czym szerzej pisze portal szybka-gotowka.info.


Czy opłaca się zaciągnąć szybką pożyczkę?


Mimo, iż szybkie pożyczki cechuje wyjątkowa łatwość w ich otrzymywaniu, przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy warto się dwa razy zastanowić. Często tak zwane „chwilówki" posiadają bardzo wysokie oprocentowanie, które niekonieczne może zostać prawidłowo przedstawione przez pożyczkodawce. Według polskiego prawa, najwyższym możliwym oprocentowaniem są odsetki w wysokości 16% od pożyczonej sumy. Mimo jasno określonych płatności, rzeczywista kwota jaką musimy zwrócić firmie pożyczkowej jest znacznie wyższa. Dzieję się tak, iż firmy często ukrywają niektóre płatności, aby móc pobrać jak największą kwotę z każdej pożyczonej złotówki. Często tymi opłatami są na przykład należności za przygotowanie wniosku o pożyczkę, czy też wykonanie przelewu na konto klienta.


Na co zwrócić szczególną uwagę?


Przed jakimkolwiek podpisaniem umowy, należy dokładnie się z nią zapoznać. W przypadku wystąpienia najmniejszych wątpliwości, rozsądnym posunięciem jest zasięgnięcie informacji od samej firmy pożyczkowej. Ponadto, warto sprawdzić rzetelność firmy, po przez sprawdzenie opinii umieszczanych w Internecie. Na rynku szybkich kredytów istnieje bardzo dużo nieuczciwych korporacji, starających się wymusić pieniądze od zdesperowanych osób, szukających wsparcia finansowego. Szybka pożyczka jest bardzo interesujących sposobem na natychmiastowe uzyskanie pieniędzy, należy jednak pamiętać iż za wygodę trzeba zapłacić. Nie należy działać zbyt pochopnie, lecz dokładnie wszystko przemyśleć.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz