czwartek, 14 maja 2015

Jeżeli mamy dodatkowy przypływ gotówki, warto sięgnąć po lokatęNiespodziewane otrzymanie sporej kwoty pieniędzy to z pewnością duża radość. Zwłaszcza że –nie oszukujmy się – nie zdarza się nam to zbyt często. Gdy już opadną pierwsze najsilniejsze emocje – szok i entuzjazm – trzeba pomyśleć racjonalnie i ustalić, co zrobić, żeby jak najwięcej zyskać na tej sytuacji.

 Niezależnie od tego, czy dostaliśmy premię, czy wygraliśmy w totolotka, dobrze nie wydać całej sumy od razu ani nawet stopniowo – ale na rzeczy zbędne. Najlepiej w takiej sytuacji umieścić środki na lokacie. Jeżeli nie spodziewaliśmy się napływu tej gotówki, to znaczy, że jesteśmy w stanie sobie bez niej poradzić. Może warto więc na jakiś czas po prostu zapomnieć  o jej istnieniu, by potem móc cieszyć się nią w większym stopniu – bo i będzie jej więcej. Dodatkowe szczegóły znajdziesz na stronie oszczednoscionline.pl/lokatyinternetowe

Na co zwrócić uwagę?

 Istnieją rozmaite lokaty bankowe. Przy dzisiejszej konkurencji na rynku bankowości mamy naprawdę duży wybór. Z jednej strony to dobrze, ale z drugiej od obfitości możliwości może nam się aż zakręcić w głowie. Podstawowa różnica to oprocentowanie lokat. Na jednych jest ono mniejsze, a na innych większe. Oczywiście tym lepiej dla nas, im jest wyższe. Wtedy i nasz zysk będzie większy, otrzymamy znaczniejszą kwotę pieniędzy, co oznacza szersze możliwości przy ich wydawaniu. Dlatego naprawdę warto rozejrzeć się za najlepszą lokatą. Zastanówmy się też na ile czasu chcemy umieścić swoje środki w banku. Pod tym względem lokaty są bardzo różne. Na jednych możemy wpłacić pieniądze na dłużej, na innych na krócej. Ich wypłata przed upływem określonego czasu zazwyczaj wiąże się z karą (utratą odsetek). Z jednej strony może to być motywujące, ale z drugiej zgubne. Dlatego należy dokładnie przemyśleć tę decyzję, zastanowić się, za ile miesięcy zechcemy wykorzystać nasze środki. Gdy już to będziemy wiedzieli, przeprowadźmy samodzielnie porównanie lokat. Poszukajmy informacji, poczytajmy, podpytajmy znajomych. Przeanalizujmy wszystkie ważne informacje, wypiszmy plusy i minusy. Starannie wybrana lokata szybko nam się odwdzięczy.

2 komentarze:

  1. Ja własnie ostatno mam świetny okres i duży napływ gotówki, jednak chciałabym go zainwestować trochę inaczej niż w lokatę lub na giełdzie. Myślałąm o zainwestowaniu e własną firmę, żeby po jakimś czsie móc sie rozwinąć jeszcze bardziej i zbirać jeszcze większe zyski a dokłądnie myślałam o zakupieniu dynamics 365 pricing .

    OdpowiedzUsuń
  2. Mi właśnie udało się trochę zaoszczędzić w tym roku, ale raczej jestem z tych osób, które wolą inwestować pieniądze w dalszy rozwój, zamiast oszczędzać. Postanowiłam w przyszłym roku zając się odpowiednią promocją mojej firmy i już rozesłałam zapytania ofertowe na pozycjonowanie wrocław :)

    OdpowiedzUsuń