piątek, 18 grudnia 2015

Proste oraz przejrzyste oszczędzanie

Nie da się ukryć, że zdecydowana większość społeczeństwa nie posiada imponującej wiedzy w zakresie finansów czy też szeroko rozumianych usług bankowych. Nic w tym dziwnego, ponieważ nie jest to wiedza wymagana na podstawowych etapach nauki, a w pewnym sensie dość trudno przyswajalna. Jednocześnie, coraz więcej osób korzysta z rozmaitych usług instytucji bankowych.


Statystyki pokazują, że zdecydowana większość ludzi posiada przynajmniej konto osobiste pozwalające na dokonywanie płatności kartą czy też śledzenie wszystkich transakcji przez Internet. Zaletą tego produktu jest również możliwość realizowania dowolnych przelewów za pomocą serwisu internetowego. Nie licząc wspomnianych kont osobistych, niewiarygodnie popularne są również produkty oszczędnościowe oraz kredytowe. Pierwsze z nich pozwalają na słuszne zagospodarowanie swoich oszczędności, nawet jeśli nie są one zbyt duże. Drugie natomiast są ratunkiem w przypadku potrzeby posiadania dodatkowego zastrzyku gotówki na dość pilne wydatki.

Skupmy się jednak na produktach oszczędnościowych, do których zaliczamy przede wszystkim lokaty. Są one najprawdopodobniej najpopularniejszą formą oszczędzania we współczesnym społeczeństwie. Ich największą zaletą jest prostota oraz przejrzystość. Przeciętny człowiek nie przepada za ryzykiem oraz niewiadomą w kontekście swoich finansów. Każda lokata daje nam natomiast transparentność oraz gwarancję tego, że w żadnym wypadku nie stracimy swoich ciężko zarobionych pieniędzy - aktualny ranking lokat dostępny tutaj.


Czym charakteryzuje się najlepsza lokata?


Większość ludzi powie, że najważniejszym ich parametrem jest oprocentowanie lokat i tak w rzeczywistości jest, ponieważ to właśnie od tego zależy wysokość naszego zysku. Nie zapominajmy również, że niezwykle istotny jest czas trwania lokaty, ponieważ to właśnie w tym okresie nie możemy korzystać ze swoich pieniędzy, a właściwie nigdy nie wiadomo, kiedy nam się one przydadzą. Są to dwie kwestie, na które w szczególny sposób musimy zwrócić uwagę.

1 komentarz:

  1. Osobiście na lokacie odkładałam na usługę wdrożenia systemu ERP, które w moim przedsiębiorstwie jest dość dużą inwestycją. Korzystałam z usług opisanych na: https://ax-dynamics.com/pl/microsoft-dynamics-ax.

    OdpowiedzUsuń