środa, 30 lipca 2014

Dlaczego warto założyć konto osobiste?

Jeśli wciąż nie jesteśmy pewni czy lepiej trzymać swoje oszczędności w banku czy w przysłowiowej skarpecie, to koniecznie powinniśmy przekonać się jak wiele możliwości daje nam dostęp do osobistego konta bankowego i jak wiele transakcji można za jego pomocą zrealizować. To powinno nas przekonać do jak najszybszego skorzystania z tego rodzaju produktu.

Zakładając konto osobiste możemy dokonywać szeregu rodzaju operacji bez potrzeby wychodzenia z domu

Potrzebujemy jedynie dostępu do internetu i możliwości realizowania transakcji drogą elektroniczną, którą obecnie oferują niemal wszystkie banki. Klienci posiadający konta osobiste przede wszystkim mogą w ten sposób dokonywać różnego rodzaju przelewy, począwszy od tych jednorazowych po zlecenia stałe czy polecenia zapłaty. Niektóre banki dają w tym przypadku również sposobność realizowania wpłat bezpośrednio do wybranych instytucji w kraju np. do ZUS czy US w naszej miejscowości.

Kolejnym rodzajem operacji, które możemy dokonać dzięki dostępowi do osobistego konta bankowego jest opcja doładowania telefonu, opłacanie tzw. e- faktur czy wreszcie możliwość złożenia wniosku o kredyt lub pożyczkę albo wykupienia ubezpieczenia. Bank, w którym posiadamy konto osobiste dużo chętniej udziela nam pożyczek czy udostępnia podobne produkty bankowe, ponieważ zna historię realizowanych przez nas wpłat i wypłat, dzięki czemu łatwiej i szybciej może dobrać dla nas najlepszy wariant lub podjąć decyzję o przyznaniu nam kredytu bez zbędnych formalności.

Nie ma zatem wątpliwości, że posiadanie nawet zwykłego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego jest dla nas o wiele korzystniejsze niż trzymanie gotówki w domu. Warto więc założyć takie konto bankowe, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy i wybrać bank, który umożliwi nam bezpłatne nim dysonowanie.

1 komentarz:

  1. Konto osobiste przyda nam się do tego, abyśmy mieli swoje własne konto bankowe no i kartę debetową. Jeśli już to mamy, to bez problemu możemy używać systemów płatności online jak https://www.cashbill.pl abyśmy mogli płacić za zakupy w internecie. Bardzo bezpieczne no i przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie.

    OdpowiedzUsuń