wtorek, 1 lipca 2014

Kredyt konsolidacyjny – dla kogo jest przeznaczony?

Konsolidacja kredytów oznacza ich zsumowanie. Innymi słowy, polega ona na połączeniu w jedno kilku drobniejszych zobowiązań finansowych, a więc zamianę kilku pożyczek w jedną większą. Jest ona na ogół niżej oprocentowana, miesięczna rata wynosi mniej niż suma rat spłacanych dotąd w różnych instytucjach.


Usługa ta pozwala również na wydłużenie okresu kredytowania, co dla znacznej większości klientów jest rozwiązaniem atrakcyjnym. Na rosnące zainteresowanie tego typu rozwiązaniem wpływa też fakt, że kredyt konsolidacyjny to produkt nie wymagający zbyt wielu formalności od kredytobiorcy. Rozliczenie się z innymi instytucjami bierze na siebie bank.

Dla kogo kredyty konsolidacyjne są przede wszystkim atrakcyjne? Grup klientów można byłoby wymienić kilka. Po pierwsze, taka forma spłaty długów jest doskonałym wyjściem dla osób wplątanych w tzw. spiralę zadłużenia. Jeżeli ktoś od dłuższego czasu nie może poradzić sobie z zaciągniętymi zobowiązaniami, a dodatkowo co jakiś czas musi brać pożyczkę na spłatę innej pożyczki, wówczas uratować może go tylko silna wola i konsolidacja kredytów. Dzięki temu taka osoba zyska możliwość spłacania jednaj tylko raty, więc w przypadku, w którym nie będzie dalszych pożyczek brała, prędzej czy później wyjdzie na finansową prostą.

Kredyty konsolidacyjne są dobrym rozwiązaniem również dla osób, które mają możliwość spłacenia kilku zaciągniętych zadłużeń, jednak chcą w miarę możliwości oszczędzić na odsetkach. Dla tej grupy interesujący będzie zwłaszcza ranking najtańszych kredytów konsolidacyjnych, czyli zestawienie ofert poszczególnych banków. Z rankingu dowiedzieć się można, jakie oprocentowanie dokładnie oferowane jest przez daną spółkę.

Koleją grupą, dla której kredyt konsolidacyjny stanowi dobrą opcję są ci, którzy dużo pracują lub po prostu charakteryzują się brakiem koncentracji i mają tendencję do zapominania. I jedni, i drudzy mają problemy z pamiętaniem o wszystkich ciążących na nich spłatach oraz z przestrzeganiem terminów. Zsumowanie spłacanych przez nich rat pozwoli im mieć spokojniejszą głowę i pamiętać tylko o jednym zobowiązaniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz