wtorek, 25 listopada 2014

Jakie są wady i zalety kredytu konsolidacyjnego?

Kredyt konsolidacyjny jak każdy produkt finansowy ma swoje wady i zalety. Kredyt konsolidacyjny pozwala połączyć kilka różnych kredytów w jeden w celu obniżenia raty kredytu i wydłużenia okresu spłaty. To rozwiązanie idealne w sytuacji, gdy mamy kilka różnych zobowiązań i nie jesteśmy w stanie terminowo ich spłacać.


Zalety kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny jest ratunkiem w trudnej sytuacji, jest rozwiązaniem w sytuacji, gdy spłata dotychczasowych rat wielu kredytów jest zbyt trudna. Obniżenie miesięcznej raty kredytu pozwala odciążyć kredytobiorcę i znaleźć rozwiązanie dla trudnej sytuacji.

Nawet, jeżeli pojawią się kolejne kłopoty z należytym regulowaniem spłaty tego kredytu to negocjujemy warunki już tylko z jednym bankiem, w związku, z czym mamy większe szanse na ugodę i rozwiązanie dobre dla obu stron. Natomiast, jeśli pozostaniemy przy kilku kredytach to same koszty upomnień, listów i różnych innych czynności ze strony kilku banków będą generować ogromne koszty w ciągu każdego miesiąca.

Wady kredytu konsolidacyjnego

Minusem kredytu tego typu jest wydłużony czas spłaty, jest to jednak uzasadnione, gdyż ma na celu obniżenie wysokości miesięcznego zobowiązania. Wydłużony okres kredytowania to również większa ilość odsetek, jednak jest to nieuniknione w takiej sytuacji. Jeżeli wybierzemy nieuważnie to oferta może w rzeczywistości okazać się nieatrakcyjna. Dotyczy to w szczególności kosztów połączenia kilku kredytów lub konieczność wykupienia dodatkowego ubezpieczenia bądź innego produktu, który jest niejako narzucany. Oczywiście taka sytuacja nie jest standardem i zazwyczaj kredyt konsolidacyjny ma na celu pomóc osobie w trudnej sytuacji kredytowej.

Bez względu na kilka wad, jakie może posiadać kredyt konsolidacyjny - zostały opisane tutaj - jest to produkt, który pomaga naprawdę dużej ilości klientów wyjść ze spirali zadłużenia. Takie odciążenie pozwala znaleźć wyjście z pozoru z bardzo trudnej i beznadziejnej sytuacji dając możliwość spłacania kredytu bez większych opóźnień. To również ochrona przed trafieniem na czarną listę dłużników i nierzetelnych klientów, co prowadzi do blokady możliwości uzyskania kolejnego kredytu nawet przez okres pięciu lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz