wtorek, 25 listopada 2014

Podstawowe rodzaje lokat dla zamożnych klientów banków

Lokaty bankowe zazwyczaj nie pozwalają zarobić dużych pieniędzy, jednak jest to doskonały sposób na bezpieczne inwestowanie. Jeżeli ktoś ryzykuje na giełdzie i poważnie podchodzi do tematu inwestowania to wie, że dywersyfikacja portfela inwestycyjnego to podstawa. Dlatego część pieniędzy należy zainwestować w bezpieczny sposób. Idealną formą są lokaty bankowe, które pozwalają w bezpieczny sposób pomnażać zarobione pieniądze.


Oto kilka podstawowych rodzajów lokat, które są skierowane w szczególności do klientów mających nieco więcej pieniędzy. Działanie tych lokat różni się jednak wszystkie mogą dać nam ciekawe zyski i sposób na zabezpieczenie naszych pieniędzy

Lokaty rentierskie

To charakterystyczna lokata bankowa, która polega na regularnym wypłacaniu wypracowanych odsetek na wskazane konto bankowe. W tym przypadku każdego miesiąca lub co kwartał mamy wypracowane odsetki na naszym koncie. Nie ma tutaj kapitalizacji odsetek, gdyż ich wypłata uniemożliwia dopisanie ich do naszego kapitału początkowego. To mało popularne lokaty bankowe, jednak dla bogatszych osób są alternatywą dla zwykłych depozytów bankowych. Należy pamiętać, że trzeba zainwestować ponad 50 tysięcy złotych, aby zyski były odczuwalne. Najlepiej jeżeli decydujemy się na inwestycję powyżej stu tysięcy złotych.

Lokaty negocjowane

To bardzo ciekawa forma inwestowania pieniędzy, w której możemy nie tylko osiągnąć duże zyski, ale również sprawdzić swoje umiejętności negocjacyjne. Jeśli jesteś dobrym negocjatorem i masz sporo gotówki do zainwestowania to możesz z bankiem rozmawiać o zmianie parametrów lokaty. Możesz uzyskać wyższe oprocentowanie lokat bankowych, zmienić częstotliwość kapitalizacji odsetek a nawet zmienić czas trwania depozytu. To ciekawa forma inwestowania, w której należy wykazać się nie lada wiedzą i charakterem.

Lokaty strukturyzowane

Jeżeli chcemy nieco więcej zaryzykować to można wybrać lokaty strukturyzowane, które są połączeniem tradycyjnej lokaty i bardziej ryzykownych inwestycji. Zazwyczaj około 80 do 90 procent stanowi klasyczny depozyt, a pozostałe 10 do 20 procent to inwestycja w opcje. Zainwestować bank może w papiery wartościowe, surowce, minerały lub nawet waluty. Inwestycją zajmują się specjaliści, jednak nie daje to gwarancji zysków. Ryzyko jest dużo wyższe niż w zwykłej lokacie, jednak dużo mniejsze niż w przypadku samodzielnego inwestowania w surowce lub waluty. Można tutaj stracić część pieniędzy lub też osiągnąć ponad przeciętne zyski. To czy nam się to uda zależy od kilku czynników, jednak zazwyczaj jest to opłacalna inwestycja.

Lokaty dla zamożnych osób nie są niezwykle atrakcyjne, jednak mogą stanowić swoistego rodzaju zabezpieczenie dla siebie i bliskich. Zabezpieczenie części pieniędzy w tradycyjny sposób, nie ryzykując to rozwaga i podstawa każdego mądrego człowieka. Ni bójmy się ryzykownie inwestować, jednak pozostawienie części oszczędności w bezpiecznym miejscu to ważna sprawa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz